تولید نسل جدید برینگ های خودرو های برقی توسط NSK

سه اشتباه رایج در بکارگیری روان کننده‌ها
آوریل 29, 2021
مشارکت NTN در نمایشگاه آنلاین مهندسی خودرو
می 20, 2021

شرکت ژاپنی NSK اخیراً از تولید نسل جدیدی از برینگ ها که مختص به خودرو های برقی می باشد خبر داده است. این برینگ ها مانند برینگ های مشابه که با گریس روانکاری می شوند، قادر به تحمل سرعت بیشتری هستند و استفاده از آن ها موجب کاهش میزان مصرف انرژی در خودرو های برقی می شود.

تفاوت دیگری که این برینگ ها با برینگ های معمولی دارند این است که آن ها با گریس ویژه ای پر شده اند که میزان تولید حرارت در هنگام کار را به میزان چشمگیری کاهش می دهد. اما برسیم به مهم ترین ویژگی این برینگ ها، یعنی قفسه هایی که دارای طراحی خاصی هستند. این نوع قفسه ها برای اولین بار در جهان توسط شرکت NSK با بهینه سازی توپولوژی طراحی شده اند. بهینه سازی توپولوژی منجر به حذف بخش‌ هایی از قفسه شده که در مقاومت و عملکرد آن تأثیر چندانی ندارند.

همچنین در تولید قفسه های مذکور از متریال ( مواد ) جدیدی استفاده شده است. متریال استفاده شده نوعی رزین جدید است که از مقاومت بالایی در برابر تغییر شکل های ناشی از چرخ در سرعت های بالا برخوردار است.

مواردی که در بالا ذکر شد، باعث می شود این برینگ ها به مناسب ترین و سریع ترین برینگ ها برای استفاده در خودروهای برقی تبدیل شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *