در مورد رولبرینگ های ساچمه استوانه ای بیشتر بدانید !

روان کننده های تک نقطه‌ای خودکار سری TLMR
دسامبر 15, 2020
برینگ های سوزنی چیست ؟!
دسامبر 20, 2020
Cylindrical roller bearing

رولبرینگ های ساچمه استوانه ای یکی از پر مصرف ترین برینگ های در حال حاظر است، این برینگ بار را با اعمال نیرو بر روی عناصر غلتکی، مانند غلتک یا ساچمه، بین دو حلقه تحمل می ‌کند.

رولبرینگ های ساچمه استوانه ای برای کاهش اصطکاک بین قطعات متحرک از سیلندر ها استفاده می کنند. این نوع رولبرینگ ها در انوع مختلفی ساخته می شوند که میتوان به غلتک های استوانه ای به صورت کروی، بشکه ای و مخروطی اشاره کرد که هر کدام کارایی کاملا متفاوتی دارند. معمولا رولبرینگ های ساچمه استوانه ای تک ردیفه و دارای محفظه ای جدا هستند، این محفظه از برخورد المان‌ها جلوگیری کرده و باعث کاهش اصطکاک می ‌شود.

رولبرینگ های ساچمه استوانه ای بر خلاف مدل کروی شکل آن ها بدلیل داشتن سطح مقطع بزرگتر امکان تحمل بارهای بیشتر را دارند، اما بار بیشتر باعث افزایش اصطکاک شده و به همان میزان سرعت عمل آن ها کاهش پیدا می کند.

رولبرینگ های ساچمه استوانه ای مانند دیگر رولبرینگ ها همیشه باید تحت حداقل بار قرار گیرند، این نکته ای بسیار مهم است و رعایت کردن آن در برینگ هایی که تحت سرعت و شتاب بالا، تغییر سریع جهت بار هستند امری ضروریست. اگر به این مورد توجه نکنید ممکن است نیروی اینرسی غلطک ها را جابجا کند و باعث خرابی و آسیب رساندن به برینگ شود.

رولبرینگ های ساچمه استوانه ای اغلب در موتورهای الکتریکی متوسط یا بزرگ کمربندی یا دنده‌ ای استفاده می‌ شوند. اولین نسل رولبرینگ ها مربوط به تمدن باستانی می شود که از آن برای حرکت سنگ های ساختمانی استفاده می کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *